800 888 245

Děti z pěstounských rodin trénovaly na Spartě a náramně si to užily

Pod vedením realizačního týmu prvního mužstva si tři desítky dětí z pěstounských rodin zatrénovaly na Spartě. Děkujeme AC Sparta Praha.

Na tréninkovém hřišti letenského stadionu se dětem během tréninku věnovali asistenti A týmu Petr Janoušek, Radoslav Kováč a Daniel Zítka spolu s kondičním trenérem Tomášem Malým. „Trénink na Spartě je pro děti nevšedním zážitkem. Důležité je v dětech rozvíjet sportovního ducha. A trenérům se to každým rokem daří. Děti odjíždějí nadšené a rodiče také,“ říká Mgr. Marie Oktábcové z Nadace J&T.

Nadace, která je zakladatelem Hledáme rodiče, o.p.s.,  vznikla v roce 2017 přeměnou z Nadačního fondu J&T. Ten byl založen před 15 lety. „Nadace J&T pomáhá dlouhodobě ohroženým rodinám s dětmi a to jak původním tak pěstounským. Domov a rodina jsou pro nás stěžejními tématy. A rodina je o vztazích. A víme, že Sparta klade důraz na soudržnost, sounáležitost, týmovost,“ dodává Marie Oktábcová.

Tréninku s realizačním týmem Sparty se zúčastnilo 29 dětí ve věku od 3 do 13 let. „Bylo to hrozně pozitivní. Jsme moc rádi, že jsme mohli tolika dětem udělat radost,“ řekl Radoslav Kováč, asistent trenéra A týmu Michala Horňáka.

Ještě jednou děkujeme AC Sparta Praha za pozvání.