800 888 245

Hledáme rodiče pro ohrožené děti i Díky tanci

Včera se konala v prostorách kavárny Bella Vida Café tisková konference kampaně Hledáme rodiče, která se týkala současné situace systému péče o ohrožené děti.

V České republice je stále nedostatek dlouhodobých pěstounů, kteří by byli ochotni a schopni poskytnout kvalitní péči ohroženým dětem. Výzkumy přitom potvrzují, že každé dítě odmalička potřebuje stabilní blízkou osobu, která umí reagovat láskyplně, adekvátně a spolehlivě na jeho potřeby. Současně je pro dítě zdrojem bezpečí a podpory. Jen za takových podmínek se mozek a psychika dítěte zdravě vyvíjí a dítě se učí důvěřovat a vztahovat k druhým.

Kampaň Hledáme rodiče dlouhodobě podporuje i herečka Jitka Schneiderová a proto se rozhodla na neutěšenou situaci současného systému o ohrožené děti upozornit prostřednictvím taneční show Díky tanci, která se uskuteční 5. dubna od 20:00 ve Velkém sále paláce Lucerna. Spolu s dalšími osobnostmi z herecké a hudební branže společně s profesionálními tanečníky chtějí veškeré finanční prostředky získané díky této benefiční akci věnovat na podporu kampaně.

Tisková zpráva ke stažení zde.

TK_2017_03_01