800 888 245

Pod pokličkou aneb co se vaří v Nadačním fondu J&T

Soubor her a materiálů, které budou sloužit jako pomoc při předávání informací o problematice práv dětí v systému náhradní rodinné péče.

„Kdo si hraje, nezlobí“, staré přísloví, které bychom ještě doplnili dodatkem, že se navíc také vzdělává a zdokonaluje. A proto si hrajeme také my a rádi bychom, abyste se k nám přidali i vy.

V rámci projektu Hlas dítěte v náhradní rodinné péči a jak mu naslouchat, který realizuje Kruh rodiny, o.p.s., ve spolupráci s Nadačním fondem J&T, v tuto chvíli finišují práce na vytvoření sérii her a dalších edukačních pomůcek pro děti všech věkových kategorií. Tyto materiály budou sloužit jako pomoc při předávání informací o problematice práv dětí v systému náhradní rodinné péče.

Na co se můžete konkrétně těšit?

Pro nejmenší děti chystáme omalovánky, kvarteto, puzzle, trixeso a další karetní hry. Starší děti provede všemi jejich právy komiks a kniha. Mnohé z her budou zpracovány rovněž do online podoby a zahrát si je budete moci v naší herně na webových stránkách www.naseprava.cz.

Prostřednictvím všech těchto aktivit bude dětem v pěstounské péči srozumitelným, přirozeným a hravým způsobem představen koncept dětských práv. Děti zábavnou formou získají informace o tom, jaká jsou jejich práva a povinnosti, jaký je význam a dopad jednotlivých opatření, týkajících se jejich specifické situace, případně jim bude poskytnut návod na konkrétní kroky, jak postupovat, pokud jejich práva nejsou naplňována. Pěstouni a klíčoví pracovníci získají nástroj, jak s dětmi o často problematických tématech hovořit a jak najít společnou cestu ve vzájemné komunikaci.

Přinášíme vám první ochutnávku připravovaných materiálů ????

EEA