800 888 245

Triatlonisté z Here to Win podporují kampaň Hledáme rodiče

Podpořit nás můžete různě, třeba i tím, že váš dres bude zdobit logo naší kampaně Hledáme rodiče.

Pro tento způsob podpory se rozhodl i majitel značky HERE to WIN. Pod tímto projektem není pouze nově vzniklý triatlonový tým, který pomáhá plnit sny nejen profesionálním sportovcům, ale i vlastní produkty v podobě sportovního oblečení a doplňků. A proč zrovna Hledáme rodiče? Zeptali jsme se Lukáše Lachouta, zakladatele:

„Protože kampaň Hledáme rodiče na podporu pěstounské péče znám již od jejího vzniku. Pomáhá ohroženým dětem, které nemohou vyrůstat ve své biologické rodině, cítit a zažít věci jako doma. Každé dítě by mělo vyrůstat v rodině, třeba i náhradní.“

Vědecké výzkumy jednoznačně prokázaly, že pro vývoj dítěte je nesmírně důležité vytvoření tzv. citové vazby a možnost vyrůstat v harmonickém prostředí rodiny.

V České republice však žije více než 8000 dětí v ústavní péči, což naši zemi řadí mezi evropské státy s nejvyšším procentem dětí vyrůstajících mimo přirozené rodinné prostředí.

Kampaň Hledáme rodiče má pomoci najít v České republice dostatek pěstounů, kteří budou schopni poskytnout péči a domov dětem, jež z různých důvodů nemohou vyrůstat ve své biologické rodině. Široké veřejnosti poskytuje množství informací o náhradní rodinné péči a pokouší se tak vzbudit zájem u těch, kteří o pěstounské péči zatím jen nezávazně uvažují.